Часта ситуація для центрального опалення (особливо в січні-лютому) – радіатори мало не розжарюються. Повітря в квартирі повністю просушується, квіти в’януть і дихати стає дуже некомфортно. Якщо відкриваєш кватирку, то в квартиру проникає крижаний холод – виходить, що вікно просто неможливо відкрити, а закривши його стає неможливо дихати.
Ситуація із зимовим опаленням склалася неоднозначна і тільки на перший погляд здається незрозумілою. Взагалі, центральна система опалення в нашій країні регулюється централізовано. Залежно від температури повітря (а часом просто по календарю), на центральній ТЕЦ регулюється подача гарячої води в труби для центрального опалення. Далі, вода проходить через котельні (районні ЦТП) де регулюється окремо для кожного будинку, в залежності від температури повітря. Що цікаво, за мінімум береться показник для найбільших будівель району (лікарня, школа та ін.) Де потрібна висока температура для того щоб повністю прогріти приміщення і підтримувати в ньому оптимальну температуру. Виходить, що у віддалених і великих будівлях температура обігріву оптимальна, а в іших – задуха. Тепер що стосується внутрішньо будинкових систем опалення – працюють вони за таким же принципом що і районні ЦТП. Тобто воду нагрівають до максимальної температури, якої буде достатньо для опалення самого далекого стояка. Що ми маємо в результаті? Системи центрального опалення старого зразка не регулюються. У кращому випадку, у вас в квартирі може бути встановлений ручний вентиль, який часто просто демонтується в зв’язку з його непридатністю, частими підтікання і постійними поломками. Також, вся система в цілому практично не регульована і тому в разі поломки на лінії, весь район міста залишиться без тепла на термін ремонту. Виходить, що система центрального опалення ніяк не враховує людські потреби в теплі. Якщо сказати науковою мовою, то роботу системи можна охарактеризувати так: «система без негативного зворотного зв’язку», ну а якщо по-простому: «бери, що дали і будь задоволений».
Нижче конструкція елеваторного вузла, який монтується на вводі в будівлю:
Розглянемо позитивні сторони таких систем:
При проектуваннні новобудов інженери по-іншому підійшли до проблеми опалення – в основі вирішення проблеми лежить принцип регульованого споживання опалення. Люди самі можуть визначити свої споживчі норми. Взагалі, сучасний тепловий вузол являє собою автоматизовану систему енергозберігаючого обладнання, який коригує і контролює подачу тепла в будинок. Називається така система автоматизованим індивідуальним тепловим пунктом (скорочено ІТП). А ось як відключити центральне опалення в квартирі.
ІТП контролює тиск і температуру гарячої води автоматично як на вході в будинок, так і на виході.Будинок бере стільки тепла, скільки необхідно – ні більше, ні менше. Встановлені на самому будинку температурні датчики контролюють постійно зміну температури повітря і відповідно до показань регулюють режими теплопостачання. Ви можете і своїми руками відрегулювати режим Теплопостачання за допомогою спеціального клапана, встановленого в кожній квартирі!